Haber

Şehit Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ege Görece, Manisa’daki son yolculuğuna uğurlandı.

Irak’ın kuzeyinde 21 Temmuz’da Pençe-Kilit operasyon bölgesinde yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ege Görece’nin cenazesi memleketi Saruhanlı ilçesinde toprağa verildi. Manisa’nın

Operasyonda yaralanarak tedavi altına alındığı Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kurtarılamayan Görece için ilçeye bağlı kırsal Çullugörece Mahallesi’nde tören düzenlendi.

Şehit Görece, öğleden sonra mahalle meydanında kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde askerlerin omuzlarında taşındığı mahalle mezarlığına defnedildi.

Şehidin babası Sefer, annesi Nilüfer, kardeşi Mehmet Görece ve kardeşi Yeşim Seyhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Milletvekilleri Tamer Akkal, Erkan Akçay, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen, 57. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Ünver, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Gözyaşları içinde kalan anne Nilüfer Görece ve kardeşi Yeşim Seyhan, sağlık ekiplerinin desteğiyle törende ayakta durabildi.

Ailesinin en büyük çocuğu Şehit Süleyman Ege Görece’nin 5 yıldır asker olduğu ve yaklaşık 6 ay önce Saruhanlı ilçesinde kendisine ev aldığı belirtildi.

karatas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu