Haber

Kahramanmaraş’ta Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi IUC desteğiyle yeniden açıldı

Bir süredir kapalı olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Ağır Bakım Ünitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) desteğiyle yeniden faaliyete geçti.

İÜC’den yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve büyük bir depremi etkisi altına alan depremlerin ardından sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve sağlık teşkilatına ilişkin süreçleri yönetmek için beyin sarsıntısı bölgesine giden 27 kişilik gönüllü sağlık grubu, İÜC’den yapılan açıklamaya göre; 11 ilde toplam Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmalarını gerçekleştirdi. devam ediyor.

İÜC Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Ozan Onur Balkanay, öğretim üyeleri Prof. Dr. Oktay Demirkıran ve Prof. bir süredir kapalı olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi’nde yeniden hizmete açıldı.

Bölge halkı için çok değerli bir ihtiyacı karşılayan birimin faaliyete geçmesinin ardından Kahramanmaraş’ın yanı sıra çevre illerden de hasta kabulü başladı.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, deprem sonrası oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda deprem bölgesindeki üniversite hastanelerinde hem Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hem de Haseki Kardiyoloji Enstitüsü’nden öğretim üyesi, doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarını görevlendirdi.

ulukislahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu