Haber

Sinan Ogan New York Times’a konuştu: Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?

Türkiye’de gözlerini cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna çeviren Sinan Ogan, The New York Times’a (NYT) konuştu. İlk turu 5.2 oyla üçüncü sırada tamamlayan ATA İttifakı’nın adayı, kendisine oy verenlerin yüzde 70’inin ikinci turda açıkladığı ismi destekleyeceğini öne sürdü.

‘HÜKÜMET SİYASİ DAHA SAĞA DÖNEBİLİR’

“Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti ama ikinci turda belirleyici olabilir” başlıklı haberde, “Milliyetçilerin bu seçimlerdeki güçlü performansı muhtemelen önümüzdeki dönemde Türk hükümetinin politikasını daha da sağa kaydıracaktır.” özellikle de ülkedeki Kürtler ve Suriyeli mülteciler söz konusu olduğunda.”

‘ÇOK İSİMLE TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTIM’

Son zamanlarda ‘çok meşgul’ olduğunu söyleyen Oğan, “Günler çok yoğun. Son 3-4 günü böyle üst düzey isimlerle müzakere ederek geçiriyorum” dedi. Başta kabine üyeleri ve muhalefet liderleri olmak üzere birçok isimden telefon geldiğini belirten Oğan, 14 Mayıs’tan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamıyla da görüştüğünü söyledi.

‘DESTEK KARŞILIĞINDA ÜST DÜZEY BİR GÖREV İSTEYECEK’

Kararını bugün açıklamayı planladığını söyleyen Oğan, belli bir adayı desteklemesi karşılığında yönetimden üst düzey bir görev talep edeceğini söyledi. Ogan, “Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?” söz konusu.

ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU’YU KARŞILAŞTIRDI

Erdoğan ile Kılıçdaroğlu’nu karşılaştıran Ogan, Erdoğan’ın çalışma ahlakına hayran olduğunu ancak karar vermeden önce başkalarına yeterince danışmamakla eleştirdiğini söyledi. Ogan, Kılıçdaroğlu’nun ‘Erdoğan kadar çalışkan olmadığını’ ancak başkalarından da görüş aldığını belirtti. (DIŞ HABERLER)

haber-ayvalik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu