Haber

İzmir’de bir kadına cinsel saldırıdan ceza

İzmir’in Konak ilçesinde sokakta bir kadına “taciz ederek cinsel saldırıda bulunmak” suçundan tutuksuz yargılanan sanık 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir 16. Asliye Ceza Mahkemesi, 15 Mart’ta Alsancak Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde meydana gelen olayın ardından gözaltına alınan SA’nın “taciz ederek cinsel saldırı” suçundan yargılandığı davada gerekçeli kararını açıkladı.

Duruşmalarda tarafların ve diğer ilgililerin savunmalarının ve beyanlarının incelendiği kararda, güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi sonucunda ND’yi (23) SA takip etti ve taciz büyüklüğünde cinsel saldırıda bulundu. elini şikayetçinin iç çamaşırına sokmak ve vücuduyla ani, aralıklı temas kurmak. Harekete geçtiği sonucuna varıldı.

Kararda sanığa “Ani, kesme ve taciz düzeyinde kalan cinsel davranışla bedensel dokunulmazlığı ihlal” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. sanığın sosyal ve ekonomik durumuna ilişkin akıbeti ve takdiri indirim ve 2 yıl 1 ay hapis cezası uygulanması. cezalandırılmaya mahkum edildi.

Etkinlik

Alsancak Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde ND’ye (23) 15 Mart’ta bir iş yerinin önünde taciz ederek cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan SA, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, hakkında istemle dava açıldı. 5 yıla kadar hapis cezası.

haberyayladagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu