Haber

Gürcistan’da DEAŞ operasyonu: 6 gözaltı

-Gürcistan’da DEAŞ operasyonu: 6 gözaltı

TİFLİS – Gürcistan Devlet Güvenlik Teşkilatına bağlı Terörle Mücadele Merkezi’nin terör örgütü DEAŞ üyelerine yönelik düzenlediği operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı. Şahısların çeşitli ülkelerde terör saldırıları planladıkları belirtildi.

Gürcistan Devlet Güvenlik Servisi’nden yapılan açıklamada, Terörizm Merkezi tarafından 4 yere daha eş zamanlı operasyon düzenlendiği bildirildi. Operasyonlarda 6 Gürcistan vatandaşının gözaltına alındığı bildirildi. Açıklamada, “Gözaltına alınanların terör örgütünün nüfuzlu liderleriyle bağlantıları olduğu ve bazı ülkelerde çeşitli terör saldırıları planladıkları belirlendi. Soruşturma sonucunda terör örgütüne ait semboller, elektronik bilgi taşıyan cihazlar, , mühimmat, patlayıcı ve soruşturma için önemli olan çeşitli deliller ele geçirildi.”

“İlgili ülkelere anında bilgi verildi”

Açıklamada, “Soruşturma, Gürcistan Ceza Kanunu’nun 328 ve 236. maddeleri uyarınca yabancı bir ülkenin terör örgütüne üye olmak, terör faaliyetlerine yardım etmek, yasa dışı yollarla ateşli silah, mühimmat ve patlayıcı madde temin etmek ve bulundurmak kapsamında yürütülmektedir. Merkez soruşturmasına devam ediyor.Terörle mücadeleye yönelik merkezin elde ettiği delillere göre, çeşitli yabancı ülkelerde bazı terör faaliyetleri tespit edilmiş ve artan tehlike dikkate alınarak ilgili ülkelere ivedilikle bilgi verilmiştir. aslına karşı ceza davası açılmıştır”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu