Yaşam

Diyarbakır’da enkaz arasında bulduğu takıları teslim etti.

Büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından Diyarbakır’da enkaz kaldırma işlemleri tamamlanırken, enkaz altındaki eşyalar Bağlar Belediyesi tarafından toplanarak atık geliştirme merkezine getirildi.

Eşyaları almaya gelen vatandaşlar duygulu anlar yaşadı.

Bağlar Mahallesi Serin 2 Apartmanı’nın enkazında hayatını kaybeden yakınlarıyla ilgili hatıra eşyalarını arayan adliye çalışanı olduğu öğrenilen NYB isimli bayana 1 adet püsküllü bileklik kolye altın, 8 çeyrek altın, 3 burma bilezikler, 2 küpe, bir çanta ve çorapta gizli. “tatlım”1 adet üzerinde devlet demiryolları yazısı bulunan yüzük, 3 bin 500 euro, 1 adet cep saati buldu.

Duyarlı vatandaş, bulduklarını belediye ve polisin gözetiminde adı geçen yetkililere teslim etti.

“Böyle insanların varlığı beni mutlu ediyor”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun sözlerinin yer aldığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Asrın felaketinde kaybettiği yakın akrabalarının eşyalarını ararken bu eşyaların ortasında yüklü miktarda para ve altın karışımı bulur. Çabucak gelip belediye çalışanımıza ve polise haber veriyor. Polis nezaretinde tutulan tutanakla adı geçen yetkililere teslim edildi. Hepimiz duygulandık. Tanrı onu korusun. İyi ki böyle altın kalpli insanlarımız var. Böyle güzel yürekli insanların varlığı çok sevindirici.

Depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlar ve eşyaları tasnif eden Bağlar Belediyesi yetkililerinin şimdiye kadar 200 bin TL değerinde altın ve parayı bulup, adı geçen yetkililere teslim ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu