Yaşam

ABD’li aktör Bruce Willis bunama hastası

ABD’li aktör Bruce Willis, davranış ve kişilik değişiklikleri, düşünme, dil ve harekette bozulma belirtileri gösteren frontotemporal demanstan muzdaripti.

68 yaşındaki ABD’li aktör Bruce Willis, bilişsel yeteneklerini etkileyen afazi teşhisi konulduktan sonra geçen yıl oyunculuk kariyerinden uzaklaşacağını duyurdu. Ünlü oyuncunun sağlık durumuyla ilgili olarak Willis’in ailesi tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Aile, Willis’e davranış ve kişilik değişiklikleri ile düşünce, dil ve hareket bozukluğu belirtileri gösteren frontotemporal demans teşhisi konulduğunu duyurdu. Willis’e net bir teşhis konulduğu için rahatladıklarını belirten aile, frontotemporal demansın 60’lı yaşlardaki kişilerde sık görülen bir hastalık olduğunu söyledi. Bugün hastalığın tedavisi bulunmazken, aile bu durumun önümüzdeki günlerde değişebileceğinden umutlu olduklarını belirtti.

“Zor Ölüm” film serisiyle tanınan 68 yaşındaki oyuncuya, geçen yıl Mart ayında afazi teşhisi kondu. Afazi beynin dil ve konuşmadan sorumlu bölgelerinin hasar görmesi sonucu bireyde konuşma bozukluğu olarak kendini gösterdiği bilinmektedir. – KALİFORNİYA

sereflikochisar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu